هنر بادکنک آرایی

هنر بادکنک آرایی

1396/8/16 15:27:8   سه شنبه

در لابه لای هنرهای مدرن، فعالیت هنری با نام بادکنک آرایی وجود دارد که شاید کمتر به گوش شما آشنا باشد. هنری با هزینه پایین ولی خلاقیت بالا، که امروز شما را با گوشه ایی از هنر بادکنک آرایی آشنا می کنیم.

 

 

هنر بادکنک آرایی ادبیات خاص خود را دارد و چون افراد مختلف هر نوع بادکنک آرایی را به زعم خود نام گذاری میکنند و به صورت شرکت یا موسسه های تخصصی فعالیت نمی کنند به همین دلیل نام های متعددی برای هنر بادکنک آرایی بوجود آمده است ، در این قسمت میتوانید اطلاعات خوبی جهت نام و منظور هر کدام از طرح ها بدست آورید .

بادکنک آرایی به آیتم های مختلفی همچون رنگ و نور محیط، رنگ لباس ، فضای جایگاه و ... دقت فراوان نیاز دارد

 اندازه بادکنک :

بادکنک ها براساس اینچ طبقه بندی میشوند پس اگر بادکنکی 12 اینچ است یعنی وقتی این بادکنک باد میشود فاصله دو طرف آن حدود 30 سانتی متر خواهد بود .

ریسه بادکنک :

وقتی بادکنک ها روی فریم بسته نشوند و طرح مورد نظر نیاز به فریم نداشته باشد ، از ریسه بادکنک استفاده میشود ، در ریسه بادکنک  میتوان از 4 رنگ مختلف بصورت مارپیچ استفاده نمود .

آرک بادکنک :

از آرک بادکنک وقتی که به جایگاه یا مکانی جهت نمایش بیشتر نیاز داریم استفاده میشود ، آرک بادکنک میتواند اشکال مختلفی داشته باشد ، در کشور ما آرک ساده بادکنک بیشترین مصرف را دارد  که شکل آن نیم دایره است و در محاوره به اسامی مختلفی همچون تاج بادکنک ، هلال بادکنک ، طاق بادکنک نیز معروف است

ستون بادکنک :

از این ستون ها بیشتر برای جایگاه های کوتاه و روی استیج های بزرگ استفاده میشود ، ستون ها بدلیل شکل ظاهریشان انعطاف بسیار بالاتری برای ساخت شکل های مختلف دارند .

پیچش رنگ و ترکیب رنگها  :

در بادکنک آرایی از پیچ های مختلفی میتوان بهره برد که میتوان به پیچ تک رنگ ، پیچ دو رنگ ، پیچ دوبل دو رنگ ، پیچ سه رنگ ، پیچ چهار رنگ ، پیچ متقارن ، ترکیب تکی تکی و ... نام برد .

 

 

حال می خواهیم از معانی کلی و همگانی رنگ ها در بادکنک برایتان بگویم تا شما را برای بادکنک آرایی جشنهای تان کمک کنیم:

قرمز: انرژی، شور و شوق، هیجان، قدرت، وانگهی به معنی پرخاشگری، خطر.

 

 

آبی: خنکی، معنویت، آزادی، صبر، وفاداری، صلح، اعتماد، همچنین می تواند حاکی از اندوه و تالم و افسردگی باشد.

 

زرد: نور، خوش بینی، شادی، روشنایی، شادی.

 

 

سبز: زندگی، طبیعت، سلامت، ثروت، رفاه، در زمینه های ویژه می تواند حاکی از باطل شدن باشد؛ سمی بودن. راحتی، استحکام، ثبات، اعتبار

 

 

نارنجی: دوستی، گرمی، تقرب، انرژی، بازیگوشی، شجاعت.

بنفش: حکمت، پختگی، جشن.

 

 

سفید: خلوص، تمیزی، جوانی، تازگی، صلح.

 

 

سیاه: قدرت، ظرافت، رمز و راز.

 

 

خاکستری: امنیت، بلوغ، قابل اعتماد بودن.

صورتی: عاشقانه و تقریباً رنگ زنانه است.

 

 

امروزه هنر بادکنک آرایی به صورت جدی در بین مدیران تشریفات و مجریان برگزاری جشن های کوچک و بزرگ دنبال می شود و هر روز متخصصین این کار، ایده های جالب و جذابی را به این هنر و خلاقیت اضافه می کنند به شکلی که مدرسه ها و موسسات زیادی را برای اشاعه این هنر راه اندازی کرده اند.

 

خرید بادکنک

 

نظرات شما هرچند کوتاه، ما را در ارتقا سطح کیفی سایت یاری خواهد کرد

نظر خود را ثبت کنید